Najczęstsze pytania dotyczące współpracy z nami

Aby zaoszczędzić Twój czas przygotowaliśmy listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi!

Najczęstsze pytania dotyczące księgowości

Czy możliwa jest obsługa zdalna?

Stawiamy na oszczędność czasu naszych klientów i bezpieczeństwo przesyłania danych. Dlatego wszystkie dokumenty możesz dodać szybko i wygodnie online do swojego Panelu Klienta. Jeżeli wolisz możesz je też podesłać mailem do swojej księgowej. A jeżeli jesteś bardzo przywiązany do dokumentacji papierowej to zeskanujemy ją dla Ciebie.

Jaka jest cena prowadzenia księgowości?

Koszt obsługi wyceniamy co miesiąc na podstawie naszego cennika. Transparentność rozliczeń jest dla nas bardzo ważna. Obiecujemy, że nasze ceny się nie zmienią bez uprzedzenia Cię z wyprzedzeniem przynajmniej 8 tygodni. Jeżeli jesteś zainteresowany naszym cennikiem napisz na ksiega@ksiega.pl, a my Ci prześlemy wycenę właściwą dla Twojej formy księgowości.

Czy mogę liczyć na pomoc w założeniu jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki cywilnej?

Tak, oczywiście – od tego jesteśmy. Pomożemy Ci krok po kroku założyć JDG przez internet – założyć konto przedsiębiorcy w CEIDG i złożyć wszystkie niezbędne dokumenty. W przypadku spółki cywilnej przygotujemy razem z Tobą wszystkie dokumenty do GUS, US, CEIDG takie jak RG-OP, RG-SC, NIP-2, PCC-3, CEIDG-1. Doradzimy na starcie we wszelkich sprawach księgowych i wypełnianiu druczków i formularzy. Robimy to też zdalnie dla klientów z całej Polski. Wystarczy się z nami spotkać w biurze lub online aby uzyskać pełne wsparcie.

Czy pomagamy założyć spółkę?

Pomagamy założyć spółkę przez portal S24. Znamy się na tym dobrze: podpowiemy co kliknąć, wyjaśnimy co znaczą zapisy w umowie spółki z księgowego punktu widzenia, jakie załączniki trzeba uwzględnić, żeby zakładanie spółki trwało do 72 godzin, a nie kilka tygodni. Wspieramy przy przygotowaniu Z nami założenie spółki to szybki i przyjemny proces.

Jak wygląda współpraca z biurem rachunkowym?

Dla nas ważne jest, aby każdy klient traktowany był indywidualnie. W naszym biurze możesz liczyć na to, że będzie Cię obsługiwać jedna księgowa, która doskonale zna potrzeby Twojej firmy i jej specyfikę oraz wie kiedy i jak kontaktować się z Tobą, żeby było to dla Ciebie najwygodniejsze. Tak samo kwestiami ZUS, kadr i płac zajmie się jedna specjalistka znająca kwestie związane z zatrudnieniem w Twojej firmie. Zawsze możesz się z nimi skonsultować i doradzić w kluczowych sprawach.

Jednocześnie podejmując współpracę z nami masz pewność, że w razie jakiejkolwiek nieobecności Twojej księgowej nie zostaniesz na parę dni bez kontaktu i możliwości doradzenia się. Dzięki dużemu zespołowi zapewniamy nieprzerwaną opiekę na Twoją firmą.

Czy mam dostęp do swoich dokumentów po przekazaniu ich do biura?

U nas dostęp do swoich dokumentów oraz do wyników naszej pracy masz bez przerwy. Wystarczy, że zalogujesz się do swojego Portalu Klienta i możesz pobrać każdą fakturę, sprawdzić na bieżąco wyniki firmy, przejrzeć statystyki i raporty dotyczące zarówno podatków jak i zyskowności przedsiębiorstwa.

Czy biuro wystawi za mnie faktury?

Naszym klientom udostępniamy darmowy program fakturujący. Jest intuicyjny, łatwy w obsłudze i spełnia wszystkie najnowsze wymogi prawne. Pomagamy klientom w kwestii przepisów dotyczących poprawnego wystawienia faktur i ich korekt. Nie wystawiamy jednak takich dokumentów za nich.

Czy biuro rachunkowe sporządzi za mnie PIT roczny?

Sporządzenie zeznania rocznego dotyczącego Twojej działalności gospodarczej masz w cenie comiesięcznej obsługi. Jeżeli chcesz, żebyśmy dodatkowo rozliczyły inne dochody Twoje lub małżonka to oczywiście z chęcią to zrobimy. Możesz sprawdzić opłatę za tę usługę w naszym cenniku.