Usługi

Nasze biuro rachunkowe to partner dla nowoczesnego biznesu

Automatyzujemy wszelkie możliwe procesy w księgowości oszczędzając tym czas i pieniądze nasze i naszych klientów.

Zobacz nasze usługi

Podatki nie są poboczną sprawą – odpowiednie podeście do kwestii podatkowych to często klucz do sukcesu.

Firmowa księgowość może wydać się zawiła i skomplikowana gdy nie wiemy od czego zacząć ani nie mamy aktualnej wiedzy w tym zakresie.

Znajomość przepisów podatkowych w momencie ich wejścia w życie to o wiele za późno. To moment, w kórym wszystko musi być już dopięte na ostatni guzik i precyzyjnie wyliczone. Dlatego z wyprzedzeniem poznajemy nadchodzące zmiany i razem z klientami decydujemy jak najlepiej się do nich dostosowac.

Usługi biura - kobieta pisząca w notesie

Nasze usługi dostosowaliśmy do Twoich potrzeb

Korzystamy z najnowszego oprogramowania, cały obieg dokumentów między nami a klientem jest elektroniczny. Pracujemy zdalnie i udostępniamy naszym klientom wyniki naszej pracy 24h na Portalu Klienta

Prowadzenie Ksiąg Handlowych

prowadzimy księgi handlowe i sporządzamy sprawozdania finansowe zgodnie z Ustawą o Rachunkowości oraz pomagamy zarządowi w złożeniu ich do KRS. Wspólnie z kierownikami jednostek tworzymy zakładowe plany kont i politykę rachunkowości dostosowane do potrzeby spółki. Dobrze poprowadzone KH to nie tylko obligatoryjna sprawzdawczość dla urzędów. To także syntetyczne i przejrzyste raporty z ważdnymi danymi dla zarządu, które umożliwią skuteczne zarządzanie spółką i maksymalizację zysków

Zobowiązania podatkowe

wyliczamy zgodnie z przepisami UoR i ustaw podatkowych oraz obowiązujących rozporządzeń zobowiązania podatkowe dla naszych klientów – CIT, PIT, VAT i WHT. Zawsze dbamy o to, by korzystne rozliczenia szły w parze z bezpieczeństwem podatkowym klienta i dobrą komunikacją z fiskusem.

Księgi Podatkowe

Prowadzimy księgi podatkowe dla osób fizyczny i spółek osobowych zgodnie z ich specyficznymi potrzebami i Rozporządzeniem Ministra Finansów

Eletroniczne deklaracje i dokumenty

większość komunikacji z urzędami da się obecnie przeprowadzić elektronicznie. Bardzo nas to cieszy jako oszczędność czasu i pewność doręczenia. Dlatego też wszystkie zlecone nam sprawy załatwiamy właśnie elektronicznie.

Rejestracja spółek on-line

wspieramy od strony księgowej zarządy zarówno w rejestracji online jak i tradycyjnej. Sporządzenie umowy spółki i jej odpowiednia rejestracja to kluczowy moment, który warto skonsultować z prawnikiem, doradcą podatkowym i księgową.

Rejestracja działalności CEIDG

mimo, że formalności w tym zakresie są proste z technicznego punktu widzenia to przy rozpoczęciu współpracy zawsze chętnie asystujemy naszym klientom w tych formalnościach. Przy zakładaniu działalności łatwo o błąd, który powoduje poważne konsekwencje na następne miesiące lub lata. Pomoc księgowej jest w tym procesie gwarantem spokoju w przyszłości.

Elektroniczne deklaracje i druki

większość komunikacji z urzędami da się obecnie przeprowadzić elektronicznie. Bardzo nas to cieszy jako oszczędność czasu i pewność doręczenia. Dlatego też wszystkie zlecone nam sprawy załatwiamy właśnie elektronicznie.

Usługa płacowa oraz kadrowa

rozwój firmy powoduje zazwyczaj konieczność zatrudnienia pracowników. Może być to kontrakt B2B, umowa o dzieło, zlecenie lub umowa o pracę. Każda z tych form wymaga wypełnienia odpowiednich formalności. Jeżeli będziesz kogoś zatrudniać to możesz liczyć na naszą kompleksową pomoc. Nasz dział kadr i płac zapewnia opiekę nad całym procesem zatrudniania, przygotowania dokumentów kadrowych i zgłaszania pracowników do ZUS oraz poprawne rozliczenie wypłat.

Rozliczenia ZUS

zajmujemy się rozliczaniem należności do ZUS przedsiębiorców, członków zarządów, osób współpracujących i wszystkich osób zatrudnionych. U wszystkich osób obowiązanych przygotowujemy roczne rozliczenie składki zdrowotnej.

Deklaracje VAT

podstawowe deklaracje VAT zastąpił już dawno plik JPK. Jednak zarówno czynni podatnicy VAT jak i zwolnieni czasami są zobowiązani do wysyłki deklaracji VAT. Najczęściej taka potrzeba pojawia się przy realizowaniu transakcji zagranicznych. Zajmujemy się sporządzaniem i wysyłką VAT UE, VAT-9M, VAT-8, VIU-DO, VAT-Z i innymi.

Podatek u źródła, czyli WHT

wielu małych podatników nie wie, że nabywając usługi u zagranicznych dostawców (reklama Google, reklama na Facebooku, zakup oprogramowania lub licencji dużych firm) są zobowiązani do rozliczenia tzw. podatku u źródła w polskim fiskusie. U naszych klientów to my zajmujemy się tymi sprawami. Sprawdzamy potrzebę rozliczenia podatku, ewentualną podstawę zwolnienia, składamy w tym zakresie PIT-8 AR, CIT-10Z, IFT-1R oraz IFT-2R.

Struktury JPK_V7

to pliki obligatoryjnie przesyłane co miesiąc na serwery Ministerstwa Finansów. Zawierają kluczowe informacje na temat wszystkich faktur sprzedaży i zakupu u podatnika VAT czynnego. Na podstawie przesłanych przez Ciebie dokumentów tworzymy odpowiednią strukturę xml i wysyłamy ją elektronicznie.